Hotel Zlatý kříž

Hotel Zlatý kříž

Intro

Hotel Zlatý kříz

Týden v srdci naší vlasti

Stručné informace

Hotel má 33 pokojů

Celková kapacita je 77 lůžek

Pokoj s bezbarierovým přístupem

Všechna patra spojuje výtah a schodiště

WiFi internet zdarma ve všech pokojích

GPS Loc: 49°12'59.292"N, 15°52'49.863"E

Týden v srdci naší vlasti

Cena: 6950,- vč. DPH

6 nocí

Balíček obsahuje:

  • 6x ubytování
  • 6x snídaně
  • 5x večeře
  • 1x slavnostní večeře
  • 3x vstup do wellness
Týden v srdci naší vlasti

Doporučujeme:

V den příjezdu – Třebíč:

Projděte se po Karlově náměstí a nasajte atmosféru města. Neváhejte k odpočinku po cestě využít některou z kaváren nebo restaurací v historických domech na náměstí. Pokud však chcete relaxovat a zároveň mít vše jako na dlani, využijte restauraci na střešní terase našeho hotelu, odkud budete mít okouzlující výhled nejen na hlavní náměstí a městskou věž, ale také na historickou židovskou čtvrť a zámek s bazilikou sv. Prokopa.

Druhý den – Jihlava:

Po příjezdu se můžete napojit na jihlavskou stezku městským opevněním. Trasa je okružní, je tedy možno přijít odkudkoliv. Můžete začít například známou a jedinou zachovanou městskou branou Matky Boží, kde rovnou můžete zvážit návštěvu věže. Dále pokračujte přes Minoritské náměstí ke klášteru a hradebnímu parkánu. Odtud dále po obvodu vnitřního města přes Brtnickou a Brněnskou bránu k východní části opevnění a původní Křížové bráně. Zde můžete sejít do Březinových sadů, případně dále až do krásné Zoo, které vidíte v údolí pod historickým městem. Můžete ale také pokračovat po stezce dále do vyhlášeného podzemí. Asi 25 km podzemních chodeb dříve sloužilo k hospodářským i vojenským účelům a část z nich je nyní přístupná také veřejnosti. Z podzemí se můžete dále připojit zpět na hradební stezku, nebo ujít pár kroků a podrobněji se seznámit s historickým centrem a Masarykovým náměstím. Pokud Vás však láká spíše gastronomie, pak neváhejte následovat Pivovarskou naučnou stezku.

Třetí den – Telč:

„Moravské Benátky“ nebo „Jezerní růže“, to vše jsou jména pro Telč. Po příjezdu využijte rozsáhlé centrální parkoviště a vydejte se ulicí Na Baště do vnitřního města. Po chvíli dorazíte na přehledné náměstí Zachariáše z Hradce, které je na jedné straně uzavřeno telčským zámkem, zatímco z druhé strany měšťanskými domy a hradbami. Navštivte nevelký, ale romantický zámek Telč, kde můžete vystoupit na věž a kochat se ojedinělou vyhlídkou. Po prohlídce pokračujte náměstím s jeho okouzlujícími domy, které jsou spolu s celým historickým jádrem zapsány jako památky UNESCO. Nezapomeňte, že centrum je obklopeno hned třemi velkými rybníky. Vydejte se Horní branou kolem Staroměstského rybníka ulicí Na Dlážkách, která je lemována sochami z 18. století. Právě tudy věřící často chodili do kostela Matky Boží. Můžete pokračovat dále kolem rybníka až k Parnímu mlýnu a následně kolem židovského hřbitova zpět do centra města. Rodiny s dětmi mohou také poblíž parkoviště navštívit Panský dvůr a nechat své ratolesti trošku unavit řadou nejrůznějších pohybových aktivit.

Čtvrtý den – Žďár nad Sázavou:

Přes centrum města pokračujte k baroknímu mostu, za kterým naleznete parkoviště. Po příjezdu můžete navštívit informační centrum nebo se napojit na naučnou stezku okolo Zelené hory. Fakticky jde o dva krátké okruhy. Kolem Konventského rybníka se seznámíte s historií zámku a kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, kam se pomocí krátké odbočky jistě rádi podíváte. Jde o nádhernou památku UNESCO. V druhé části stezky navštívíte tzv. Dolní hřbitov a hospodářský dvůr Lyra, oběma stavbám vtiskl podobu Jan Blažej Santini-Aichl. Výlet si můžete dále prodloužit také návštěvou zámku.

Pátý den – Dalešice, Dukovany:

Není od věci také si trošku odpočinout od klasických památek a historie. Z Třebíče dojeďte do jaderné elektrárny Dukovany, kde můžete navštívit informační centrum a projít krátkým, ale zábavným vzdělávacím okruhem. Zábavným způsobem získáte řadu informací o provozu elektrárny a jaderné energetice. Odtud můžete během chvíle dojet na hráz přehrady Dalešice, a navštívit také malou vodní přečerpávací elektrárnu. V letních měsících si nenechte ujít plavbu lodí po přehradě. A odsud je to již jen kousek do samotných Dalešic, kde naleznete známý postřižinský pivovar.

Šestý den – Třebíč:

Využijte lávku pro pěší přes řeku Jihlavu a dojděte do Židovské čtvrti k Zadní synagoze, kde si mimo jiné můžete prohlédnout dům Seligmanna Bauera. Turistické centrum pro Vás také může být inspirací a zajímavým zdrojem místních informací. Při prohlídce židovské čtvrti se nebojte nahlédnout do postranních uliček, dokonce i některé domy jsou průchozí. Dále na kopci již můžete vidět baziliku sv. Prokopa, která bude spolu se zámkem Vaší příští zastávkou. V areálu naleznete zajímavé výstavní expozice vztahující se k třebíčské historii. Poobědvat můžete třeba v centru Lihovar, kde ochutnáte také místní pivo Urban. Dále se přes zámek vraťte do Židovské čtvrti, kde se držte na vrcholu kopce. Kromě úchvatných výhledů to máte jen pár kroků k židovskému hřbitovu, odkud můžete dojít údolím zvaným Kočičina zpět k náměstí.

V den odjezdu – Třebíč:

Máte-li dostatek času, před odjezdem z města navštivte také městskou věž a kostel sv. Martina. Zajímavým zpestřením zejména pro děti pak může být centrum Alternátor, kde se dozvědí více o technice i přírodě.

Co můžete vidět?

EU - regionální rozvoj