Hotel Zlatý kříž

Hotel Zlatý kříž

Intro

Hotel Zlatý kříz

Vysočina za 3 dny

Stručné informace

Hotel má 33 pokojů

Celková kapacita je 77 lůžek

Pokoj s bezbarierovým přístupem

Všechna patra spojuje výtah a schodiště

WiFi internet zdarma ve všech pokojích

GPS Loc: 49°12'59.292"N, 15°52'49.863"E

Vysočina za 3 dny

Cena: 2650,- vč. DPH

2 noci

Balíček obsahuje:

  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • 1x večeře
  • 1x slavnostní večeře
  • 1x vstup do wellness
Vysočina za 3 dny

Doporučujeme:

V den příjezdu – Třebíč:

Projděte se po Karlově náměstí a nasajte atmosféru města. Neváhejte k odpočinku po cestě využít některou z kaváren nebo restaurací v historických domech na náměstí. Pokud však chcete relaxovat a zároveň mít vše jako na dlani, využijte restauraci na střešní terase našeho hotelu, odkud budete mít okouzlující výhled nejen na hlavní náměstí a městskou věž, ale také na historickou židovskou čtvrť a zámek s bazilikou sv. Prokopa. Pokud Vám nevadí trocha pohybu, můžete také vystoupat přímo na městskou věž a zažít úchvatný pohled na celé údolí řeky Jihlavy.

Následující den – Jihlava:

Po příjezdu se můžete napojit na jihlavskou stezku městským opevněním. Trasa je okružní, je tedy možno přijít odkudkoliv. Můžete začít například známou a jedinou zachovanou městskou branou Matky Boží, kde rovnou můžete zvážit návštěvu věže. Dále pokračujte přes Minoritské náměstí ke klášteru a hradebnímu parkánu. Odtud dále po obvodu vnitřního města přes Brtnickou a Brněnskou bránu k východní části opevnění a původní Křížové bráně. Zde můžete sejít do Březinových sadů, případně dále až do krásné Zoo, které vidíte v údolí pod historickým městem. Můžete ale také pokračovat po stezce dále do vyhlášeného podzemí. Asi 25 km podzemních chodeb dříve sloužilo k hospodářským i vojenským účelům a část z nich je nyní přístupná také veřejnosti. Z podzemí se můžete dále připojit zpět na hradební stezku, nebo ujít pár kroků a podrobněji se seznámit s historickým centrem a Masarykovým náměstím. Pokud Vás však láká spíše gastronomie, pak neváhejte následovat Pivovarskou naučnou stezku.

V den odjezdu – Třebíč:

Využijte lávku pro pěší přes řeku Jihlavu a dojděte do Židovské čtvrti k Zadní synagoze, kde si mimo jiné můžete prohlédnout dům Seligmanna Bauera. Turistické centrum pro Vás také může být inspirací a zajímavým zdrojem místních informací. Při prohlídce židovské čtvrti se nebojte nahlédnout do postranních uliček, dokonce i některé domy jsou průchozí. Dále na kopci již můžete vidět baziliku sv. Prokopa, která bude spolu se zámkem Vaší příští zastávkou. V areálu naleznete zajímavé výstavní expozice vztahující se k třebíčské historii. Poobědvat můžete třeba v centru Lihovar, kde ochutnáte také místní pivo Urban. Dále se přes zámek vraťte do Židovské čtvrti, kde se držte na vrcholu kopce. Kromě úchvatných výhledů to máte jen pár kroků k židovskému hřbitovu, odkud můžete dojít údolím zvaným Kočičina zpět k náměstí.

Co můžete vidět?

EU - regionální rozvoj